30 days blogging challenge - Day 2: About your blog name.

2. march 2014 at 13:46 | Angelique. |  30 days blogging challenge.
Druhým úkolem z 30 denní blogové výzvy je napsat něco o mém blogovém jménu... no... tak fajn.
Second task from 30 days blogging challenge is to write something about my blog name. Well... okay.
Když jsem byla mladší, tak jsem dost nesnášela svoje opravdové jméno. Neměla jsem ho ráda, protože ho všichni hrozně prznili. Nikdo mi neříkal Anna (kromě profesora na zemák, ale to až v době, kdy už mi nevadilo). Ale to ve skutečnosti nemá nic společného s mým blogovým jménem, kromě toho, že to blogové začíná na stejné písmeno jako mé skutečné. Když mi bylo 14 nebo tak nějak.. tak jsem se - stejně jako mnoho dalších lidí mého věku, především dívek - zamilovala do jedné knižní série. Do Twilight ságy... a po té, co se to stalo, jsem zkrátka začala zbožňovat upíry, upírské příběhy a tak. Neminula mě ani Škola noci a ani Vampýrská Akademie... a tak. A taky jsem sledovala seriál Sběratelé kostí, který vlastně sleduju doteď, kde se jedna postava jmenuje Angela a říkají jí Angie. Vždycky se mi líbilo, že Angie zní trochu jako Ančí :D akorát mírně poangličtěle. Obojí tohle dohromady... dalo vzniknout mému blogovému jménu. Na většině mých starých blogů mě lidé znali jako Piper. a ano, musím tam mít tu tečku, prostě musím :D To proto, že můj první blog byl o seriálu Čarodějky... a já tehdy nevěděla, jak to chodí, ani jsem pořádně nevěděla, co je Nick a všichni se pojmenovávali po postavách ze seriálů... tak jsem se pojmenovala Piperka. A později, když jsem byla starší a měla blog o Twilight, kvůli grafice jsem se nepřejmenovala, jen jsem to zkrátila na Piper., ale v určitém okamžiku mého života jsem pocítila nutkavou potřebu odstřihnout se od svého starého blogového života. Tehdy jsem si založila nový blog bez toho, aby to lidé, co chodívali na můj starý, vůbec věděli... Tak nějak... jsem potřebovala uzavřít jednu kapitolu. O novém jméně jsem neuvažovala příliš dlouho. Z dob, kdy jsem tolik milovala upíry, jsem totiž měla jedno jméno. Tehdy jsem si nechala vygenerovat ze svého skutečného jména jméno upírské. No... a o vzniklo? Angelique Tussaud. Lidé mi říkají Angie, většinou, ale všude hrdě prohlašuju, že mým celým jménem je Angelique Tussaud. Není za tím žádný velký hlubokomyslný příběh o vzniku jména, ale pro mě je takový osobní, takovou vzpomínkou a já ho mám ráda.
* * * * * *
When I was younger, I really hated my real name. I did not like it at all, because everyone was changing it and no one called me Anna. But this actually doesn't have anything to do with my blog name. When I was 14 or so, I - as so much other people - fell in love with one book series. With The Twilight Saga... and after that, I just started to adore vampire stories. I also watched Bones, which is a detective TV series and there is one character, called Angela, they call her Angie, which I love. Well... both together... made up my blog name. On most of my blogs that time, I was known as Piper. (always need to have the dot there) because my first blog was about Charmed. I was Piperka... and then, when I was older, I shorted it to Piper. But after some time, I decided to change my blog identity to someone else, I actually abandoned my old blogging life by founding new blog, without anyone from my old blog friends who would know, it's me. I did not think about my new name for a long time. Because from that time, I loved vampires so badly, I also took one of those generators, which make your real name into vampire name. And Angelique Tussaud was my vampire name.
People call me Angie, most of the time, but I always say, that my whole name is Angelique Tussaud. No big story behind it... just this one, this personal one, which I actually quite like.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 3. march 2014 at 16:04 | React

Je to zajímavá přezdívka (nebo pseudonym?) :) Moje přezdívka nemám s mým skutečným jménem vůbec nic společného. Možná začáteční písmeno příjemní :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama