30 days blogging challenge - Day 5: What do you want to do before you die.

15. march 2014 at 21:31 | Angelique. |  30 days blogging challenge.
Nejdřív bych chtěla říct... že je důležité podotknout, že je spousta věcí, které bych chtěla udělat nebo mít před tím, než zemřu. Nikdy nevíte, co se stane, takže možná nikdy v životě nebudu mít nic z toho, natož něco z toho, co jsem do tohohle článku vybrala, klidně můžu zítra umřít... a nebo umřu za 60 let, kdo ví. Ale osobně si myslím, že by každý člověk měl mít nějaký ten svůj list věcí, které by chtěl udělat nebo je chtěl mít... protože ten pocit, když můžete něco škrtnout a říct si, jo, dokázal jsem to, udělal jsem tohle, nebo tamto, co jsem hrozně chtěl, je vážně skvělej pocit. Měla jsem svůj seznam na zdi v pokoji, teď tam mám obrázky a fotky, vadilo mi, že ho může číst úplně každý, kdo zavítá do mého pokoje a nesnáším ty blbý dotazy na to :D ale mám ho napsaný v sešitě a taky občas sem tam něco hodím na net. Z tohohle rozsáhlého seznamu věcí jsem vybrala pár pravděpodobnějších a pár míň pravděpodobných věcí, jen pár, protože kdybych měla vypsat všechny, tak mi z toho hrábne :D Jinak ty obrázky jsou z perfectbucketlist.tumblr.com.
* * * * * *
First of all... it's important to say, that there is so many things I would like to do or have before I die. We never know, what's gonna happen, so I may never have any of this, I can easily die tomorrow... or in 60 years, who knows. But personally I think that people should have a list of things which they want to do or have before they die. Because it's amazing feeling, when you can say about any of them, that you made it and you have it or finally did it. I used to have my list on one of walls in my room, but I took it off. I just didn't like the feeling that everyone can read it. Now I have there photos and drawings. But I still have some certain things about which I know that I want to do or have before I die and they will probably be on my list until I will do them. These pictures are from perfectbucketlist.tumblr.com. There is so many things that I didn't chose for this article, but these are those quite important to me.Vždycky jsem chtěla napsat knihu. No, ne vždycky... ale od chvíle, kdy mi bylo takových... 10 let. Tehdy jsme s mou nejlepší kamarádkou psaly náš první příběh... který byl takový hodně dětský a dost padlej na hlavu :D ale miluju vzpomínky na ten čas, kdy jsme to psaly. Tehdy byla úžasná doba mýho života a my s mou nej kámoškou byly vždycky poměrně kreativní, co se příběhů nebo různých her týkalo :D Já jsem ve skutečnosti napsala knihu, ale ta nikdy neuzří světlo světa. Tím přáním, napsat knihu, myslím napsat takovou knihu, která si zaslouží být publikována :D Ta, kterou jsem dopsala... ta není dobrá... psala jsem jí, když jsem byla hodně mladá, bylo mi tak 14, když jsem začala, možná ani ne a je to na ní tak nějak poznat :D V tuhle chvíli jsem poměrně v depresi, protože jedna z mých kamarádek bude vydávat knihu... je jen o dva roky starší než já, cca, a tenhle rok jí vyjde... mám ji hrozně ráda, že úžasná a hrozně jí to přeju, ale zároveň jí i tak trochu závidím no :D
* * * * * *
I have always wanted to write a book. Well, not always, but since I was like... 10 years old. That time, me and my best friend had been writing our first story... it was pretty bad, but I love the memories I have for this part of my life. I actually did write book already, but it will never be published. By this wish, write a book I also mean to publish it. The one I wrote... is not good, I wrote it when I was too young. I am kind of depressed by one of my friends, because she made it, she's two years older and she will have her book published this year. I love her, so I am happy for her, but I also kind of envy her. Well, yeah, so, this is the first one.

Je tu důvod, proč mám ve svém seznamu tohle. Je to něco z mé minulosti, co nakonec nedopadlo tak špatně, jak mohlo, ale tak nějak ten pocit, že bych tohle měla udělat, ve mně zůstal. Vážně bych ráda adoptovala dítě. Nezáleží na tom, jestli bych měla i své vlastní děti, ačkoliv momentálně to nevypadá ani na žádnýho přítele v brzký době, natož na děti... prostě bych ráda adoptovala dítě. Prostě cítím, že je to správná věc a že bych to opravdu měla udělat před tím, než zemřu. Je to něco, co je ve mně hluboko zakořeněné a nelžu, když to sem dávám. Nechci vypadat, jako sladká hodná holka s dobrým srdíčkem, to není důvod, proč o tom píšu. Tím důvodem je to, že to opravdu chci jednou udělat a doufám, že to i udělám.
* * * * *
There is a reason, why I have this on my list. Something from my past, which didn't turn that back as it could, but the feeling, that I should do this, stayed inside me. I really would like to adopt a baby. It doesn't matter if I also had my own or not, I don't even have a boyfriend and I actually kind of never had, but in possible future, I would really like to adopt a baby. It seems to me like a good thing, like a thing I really SHOULD do before i die. It's something which is deep down inside of me and I am not lying when I am putting this on my list. I don't want to look like a kind lovely girl, who wants to make world better, it's just something I really truly want to do and one day I hopefully will.

A teď k něčemu méně vážnému. Nikdy jsem nedostala svůj dopis z Bradavic... a nikdy ho ani nedostanu, jsem už moc stará... :D ale nikdy jsem to nepřekonala :D Bylo to něco, co jsem vážně hrozně chtěla, když mi bylo tak 9, 10, nedlouho po té, co vyšel první film nebo tak, nepamatuju si to přesně. Já a moje nejlepší kamarádka jsme pořád doufaly, že nám ten dopis přijde, až nám bude 11 :D V tomhle jsme byly spolu. Ostatně jako skoro ve všem :D
* * * * *
To be less serious. I have never reeived my Hogwarts acceptance letter... and I will never receive it, I am too old.. but I have never got over it :D That was something I really wanted to when I was 9 or 10, very soon after the first book or movie, I don't remember it well. But we were waiting, many people I used to know were waiting, and when I say we, I mean me and my best friend. We were in this together :D like kind of in everything actually.

Můžete říct, že je blbost mít takovouhle věc na seznamu věcí, které chci udělat před tím, než umřu... ale pro mě to blbost není. Teda, ano, jasně, je to taková maličkost, ano... ale... Mohla bych sem psát o tom, jak chci změnit svět, jak chci změnit minulost, jak chci najít lék na rakovinu, ale tyhle věci se očividně nikdy nestanou. Věci, o kterých píšou jsou více či méně pravděpodobné, ale pořád je tu možnost, že na ně dojde. Můžou se stát a já můžu něco udělat pro to, aby se staly. Nemůžu změnit minulost, nejsem Pán času. Myslím, že to, co bych chtěla změnit, by jistě bylo zrovna pevným bodem, který se nedá změnit. Můžu změnit svou budoucnost, nevěřím v to, že má každý nalinkovaný svou cestu, kterou se nutně musí dát. A tyhle malé věci můžou můj život udělat lepším. Takže ano. Mít černou kočku možná může vypadat jako malichernost, ale pro mě je to důležité. Miluju kočky. Miluju i psy, vlastně možná víc, ale jednou bych hrozně moc chtěla černou kočku. Nejsem pověrčivá, ani náhodou. Kdybych byla, tak už jsem dávno tuhá, páč sousedi mají černého kocoura a ten se mi přes cestu producíruje klidně třikrát, čtyřikrát týdně, občas i třikrát, čtyřikrát denně :D I on je trochu důvodem, proč jsem si tohle připsala na svůj seznam.
* * * * *
You can say, that this is such a crap to have it on my bucket list... but it's not for me. I mean, yeah, it's a little thing... yes. But... I could write here about how I want to change the world, how I want to find way, how to change past or how I want to find a cure for cancer, but these are things that I will obviously never do... Things I am writing about in this article are more like those little things I want to have in my life one day in future and which are actually possible. They can happen and I can make them happen. I can't change the past. I can only lead my future. And by these little things I will hopefully make it better. So yes. To have a black cat can seem to be a stupid thing, but for me, it's not, I love cats. Well, I also love dogs, maybe even more, but I would love to have a black cat. I am not superstitious, if I was, I would be already dead, because our neighbours have a black cat and he's amazing and lovely, but he's crossing my street like... five or six times in one week, it depens... He is actually kind of a reason, why I fell in love with cats so much.

Miluju cestování. Opravdu miluju. Jedním z mých největších snů je procestovat celý svět. Nemusím jet všeude a ani nemusím mít nějaký plán nebo něco takového, klidně bych strávila měsíce na cestě kolem světa s někým, koho mám ráda a jen objevovat. Jít kamkoliv mě cesta zavede, doslova. Myslím to vážně. Potřebuju nějaké peníze no... a hodně kuráže, ale po škole, ať jí absolvuju úspěšně nebo neúspěšně, prostě chci dát si na rok pauzu a cestovat.
* * * * *
I just love traveling. I really love it. One of my biggest dreams is to travel the world. I don't have to go everywhere, I don't even have to have some plan or something like that, I would gladly spend months on a way around the world with someone I love, just explore. Go wherever the roads take me, literally. I mean it. I need to have money for it. And a lot of courage, but after school, if I will end it successfully or not, I want to take a year's break and travel.


I have phobia. I really do. Funny thing... my brother has got tarantula. But I really feel a strong fear when I see any kind of spider, especially when it moves. I am freaking out, I hate them, I am literally afraid of them, despite the fact I know it's pointless, that they won't do anything to me, I am not in Australia, but in the Czech Republic but still... I can't do anything about that. But I would really, really like to... one day... overcome my fear of spiders, I just don't know, what I have to do about it... :D

Vždycky jsem měla silný vztah k umění. Nejsem žádný velký umělec jako spousta lidí, které znám třeba z blogů nebo tak... ale je to něco, co jsem vždycky chtěla, být nějakým umělcem. Nebo si aspoň udělat život jako umělec. Dokážu si představit svůj budoucí byt úplně živě... plný kreseb, maleb, citátů po zdech a samozřejmě plný knih. Vlastně i chci jít studovat dějiny umění od příštího roku. Buď půjdu na vysokou, pokud se mi podaří získat od doktorky potvrzení, že jsem nemohla přijít na talentovky :D a nebo půjdu na jeden kurz, který pořádá národní galerie a já se do něj na první pohled zamilovala natolik, že ani neřeším cenu, která je veliká :D
* * * * *
I have always had a strong relationship to art. I am not some huge artist as many people I know on blog.... but it's something I have always wanted, be an artist. Or at least make a living as an artist. I can easily imagine my future flat, it will be full of drawings and paintings and books, of course. I actually want to study history of art, I may go to one course or study that on university next year, it depends on many factors.

Jsem tak trochu snílek. Věřím v pravou lásku, protože ji vidím ve svých rodičích, vidím ji ve starých fotkách máminých rodičů, vidím ji všude kolem. Nevím, jestli se něco takového někdy stane mě, jestli vůbec někdy budu někým tak moc milována, jestli najdu tu svojí pravou lásku... ale opravdu bych chtěla s někým žít a zestárnout, být za něj vdaná přes 50 let. Měla bych asi začít hledat, když tak nad tím uvažuju, už je mi 20 a furt nic :D No ale zrovna momentálně jsem ohledně tohohle dost pesimistická :D
* * * * *
I am kind of dreamer. I believe in true love, because I see it in my parent's relation ship and everywhere around. I don't know, if it's going to happen to me, if I will ever be loved by someone so much, if I will find my true love... but I would really love to live with someone and get old with someone, be married to the same person for over 50 years. I should start search for the right man, I am almost 20... :D But right now I am quite pesimistic about it.

No, tak tohle byla poslední věc, kterou jsem vybrala.
Očividně je jasné, že to není kompletní seznam, jenom jeho část. Časem možná přidám nějakou další část mimo 30 denní blogovou výzvu, ale prozatím je to vše :)
* * *
Well, that is the last one I chose.
Obviously it's not full list. Just part of it. One day I may write about another part.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 17. march 2014 at 16:47 | React

Také věci bych taky chtěla :) Vydat knihu byl vždycky můj sen. A dostat dopis z Bradavic taky, ovšem to se asi jen tak nesplní :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama