I have never... read the Bible.

27. march 2014 at 22:09 | Angelique. |  articles

Já vím, hodně nevhodná animace, ale mě strašně rozesmála, tak se omlouvám věřícím lidem, pokud by sem nějaký zabrousil. Trochu mi to připomnělo bráchu, který si v bibli schovával cigarety, když byl mladší :D No nic :D
Tak nějak jsem dneska seděla s kamarádkou u bufetu, pily jsme malinovku po 5 kilácích na bruslích a dalších 5 jsme měly před sebou... a bavily jsme se o náboženství. A mně tak nějak došlo, že jsem... nikdy nečetla Bibli.
Stejně, jako spousta lidí, a ne, já nejsem věřící... teda takhle bych to řekla, nevěřím v Boha, jinak věřím ve spoustu věcí, ve které asi normální lidé nevěří, ale v Boha jako takového nevěřím, no i tak ho píšu s velkým B a občas se omluvím, že se rouhám... co kdyby náhodou :D On i samotný výkřik: "Panebože!" svědčí zkrátka o tom, jak je víra v lidské společnosti zakořeněná i v maličkostech, poznamenaná. A spousta lidí, co v Boha nevěří, četli Bibli, protože tak nějak... by každý měl číst Bibli, to je taková hláška, kterou často slýchám. Ale já zkrátka nevím. Příběhy z Bible znám, promítají se do umění, do hudby, do filmů, do knih, do všeho možného, ale nečetla jsem ji jako celek... a občas mě to mrzí, protože ačkoliv nevěřím v Boha, myslím si, že by pro mě jako osobu zvídavou mohlo být zajímavé si ji přečíst... Ale když máte prostě školu, povinnou četbu, úkoly, testy, práci, atd. atd... tak nějak nemáte náladu číst takovou bichli.

Víra je něco, co musí přijít od srdce, něco, co vám nemůže nikdo v nutit.
Měli jsme číst bibli, když jsme byli na střední, no já jsem ji nečetla, tehdy jsem vážně nechtěla, no teď mě to trochu mrzí, protože teď, když bych si jí přečetla, na ní zase nemám vůbec čas. Vlastně k tomu pořádně ani nemám důvod, ale když se setkám s nějakým křesťanem, chtěla bych zkrátka tak nějak... vědět víc o tom, v co věří, i když já v to věřit nedokážu. Nemyslím si, že by mě bible dokázala obrátit na víru v Boha, to je něco, čemu zase věřím, protože to musí jít od srdce a já zkrátka nevěřím tomu, že existuje nějaký jeden velký všemohoucí... který vše ví a vše vídí, všechno slyší a každého miluje. Možná věřím v to, že existuje nějaká vyšší síla, něco, co je mimo naše chápání, ale ne ve vousatého dědulu v bílém rouchu, jak je Bůh často zpodobňován. Fascinující ale je, že po takové době od vzniku křesťanství, ale i ostatních náboženství, víra v lidech přetrvala. A tak nějak bych si chtěla přečíst Bibli právě proto, abych věděla, co všechno vlastně přežívá v lidech po celá staletí. Jen nevím, jestli se k tomu někdy dostanu. Ale jak jsem nad tím tak dneska uvažovala, říkala jsem si, že bych vážně chtěla.

Zajímal by mě váš názor. Co si myslíte o víře? Jste věřící? Nebo někdo ve vaší rodině? Četli jste bibli?
Trochu dost mi vadí fakt, že víra by měla být o lásce a pospolitosti lidí... a přitom v celé historii našeho lidstva způsobila tolik bolesti. A pořád působí. Ať je to víra v Boha křesťanského, židovského, Alláha u muslimů, jde přece o stejného Boha, o toho jednoho, kdo měl vytvořit svět... ale ne, oni se stejně budou celá staletí mlátit a nesnášet jen proto, že v jejich knize se mesijáš jmenuje jinak než v jiné... A myslím, že víc než do víry v Boha bych chtěla věřit v to, že i tohle jednou skončí, bohužel je to ale asi nereálné.

- Angelique.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 katka219 katka219 | Web | 7. may 2015 at 20:17 | React

Nejsem věřící. Aspoň ne v tom pravém slova smyslu. Asi věřím v něco většího, v nějakou sílu nebo v osud, který nás ovládá, ale v Boha jako takového ne. Určitě na tom má podíl moje výchova, protože myslím, že lidé, kteří k víře byli od malička vedeni, to mají úplně jinak. Já byla pokřtěná, za což jsem velmi ráda, ale tím to u mě skončilo. Občas mě to trochu mrzí. Abych řekla pravdu, tak docela obdivuju lidi, kteří četli Bibli a chodí pravidelně do kostela. Víra je podle mě důležitá, i když součástí mého života Bůh asi nikdy nebude. Co se týká čtení té Bible... Každý by ji měl znát a jednou už jsem se o její čtení pokoušela, ale moc daleko jsem se nedostala. Navíc jsem zjistila, že se správně ani nemá číst od začátku, ale nějak se v ní pořád přeskakuje - je to hrozně složité! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama