Jennifer is overrated. Lupita is overrated. Olivia is overrated. Everything and everyone is overrated.

3. march 2014 at 22:45 | Angie. |  articles
Takhle nějak jsem se cítila včera.

Ahoj!
Zase já.. měla bych psát článek do 30 denní blogové výzvy, ale dneska se mi chce psát o jiných věcech. Nikdo neřekl, že těch 30 dní musí být za sebou... dobře, asi by mělo být, ale já dneska zkrátka nechci :D Zítra ho napíšu, mám ho už rozepsaný, ale když se potřebuju vypsat z něčeho jiného, tak nemůžu psát o původním tématu, i kdybych chtěla.
Včera proběhlo předávání Oscarů. 86 ročník cen akademie. U nás už bylo dneska... Nevydržela jsem až do show, sledovala jsem asi do dvou červený koberec a pak jsem to zabalila. Ani jsem to neplánovala, jen jsem nemohla usnout a pak mě to nějak moc chytlo, tak jsem se koukala, ale pak už jsem fakt nemohla a šla radši spát. Byla jsem na streamu. A na streamu byl i chat. To, co jsem si tam "vyslechla" mě v průběhu celého přenosu, který jsem viděla, vážně dostávalo.

Olivia Wilde is overrated.
Tedy Olivia Wilde je přeceňovaná.
To byla první věc, kterou jsem chytila, když se tam objevila v rozhovoru. Všichni psali, jak jí to sluší a že vypadá krásně a že jí přejou mimčo a tak... ale občas se tam prostě objevil nějaký takovýhle komentář. Moje reakce? "I don't know what overrated means"... jo, nevěděla jsem to, teda myslela jsem si, že to je to, co to je, ale nebyla jsem si jistá. Jedna z osob, nějaký Anonym dva miliony padesát tři... mi to vysvětlil. Je to někdo, o kom si všichni myslí a říkají o něm, že je naprosto úchvatný a talentovaný a přitom na něm není nic speciálního... Well... Je to jejich názor a já jim to neberu. Nechala jsem to být. Byly tam horší věci. Třeba když tam začal psát někdo se jménem Putin a tak...
Na červeném koberci se objevila Jennifer Lawrence..Jennifer is overrated.
Gosh, I hate her, she looks horrible.
She's so fake.
JENNIFER IS SO FAKE!!!
Stupid fake bitch.
Seriously?
Lidi byli tak... sprostí. Já vím, měla jsem to čekat, ale tak nějak jsem to... nečekala. Vážně ne. Vím, že nemělo cenu cokoliv na to říkat, přesto jsem si pár poznámek neodpustila. Ale nikdo mě neposlouchal. Hlavně asi i proto, že tam bylo hodně lidí a lidi, kteří chtějí urážet, to dělají poměrně "nahlas", takže sotva člověk něco napsal, už byl zaspamovanej.

Emmanuelle Riva deserved to win last year, not Jennifer.
Emmanuelle Riva si vloni zasloužila vyhrát, ne Jennifer.
Já jsem velkej fanda Jenn, podle mě si rozhodně vyhrát zasloužila a je to skvělá herečka. Rozhodně mi nepřijde, že by byla nějak přeceňovaná. Její filmové postavy jsou vždy něčím výjimečné a uvěřitelné. Za její výkon v Terapii láskou si rozhodně vyhrát zasloužila. Takže po tomhle už jsem skutečně vypěnila. Ne, že bych byla sprostá, tak hluboko jsem neklesla.. jen jsem napsala svůj názor. A ten názor zní, že...

Everyone who's nominated deserves to win, usually.
Každý, kdo je nominovaný, si zaslouží vyhrát, většinou.
Tohle si vysloužilo hned několik reakcí nesouhlasu, ale i jednu, o jsem stihla chytit a která mě hrozně potěšila.
"Best answer ever given. Thank you for that Angeli."

Lupita je podle mnoha hlášek taky přeceňovaná. Stejně jako Leo, Matthew McConaughey, Cate Blanchet... i když o té většina lidí říkala hlavně: Oh my God, she's so TALL! :D (Ó můj bože, ona je tak vysoká!) Což i trochu pobavilo teda :D Gravitace taky přeceňovaná, všichni byli přeceňovaný. Jenom o 12 letech v řetězech nikdo neřekl, že je to přeceňovaný film. Já ano. Jen, abych je trochu poškádlila, protože mě tím slovem overrated vážně rozčilovali... :D Ale ano, snímek 12 let v řetězech vyhrál nejlepší snímek roku. A ano, já jsem ho viděla. A ano, myslím si, že nominované byly lepší filmy. A ano, tak trochu si i myslím, že je prvoplánový, účelový a až příliš prosazovaný téměř každým, kdo ho viděl. A nyní i hodnocením americké akademie... a stejně tak, jako všichni ti na tom chatu se svými overrated komentáři... i já mám právo na vlastní názor. Nemůžu říct, že by se mi snímek vůbec nelíbil, můj táta ho hodně zdrbal a nadával, že na to šel (atd, atd...), já tak krutá nebudu... ale mám trochu dojem, že film nezískal tolik ocenění a nominací ani tolik kvůli příběhu nebo kvůli tomu, jak byl natočený... ale kvůli tomu, že je to snímek o temných dobách americké historie. A všichni si myslím plně uvědomujeme, jak moc si Američané všeho ve své historii váží, jak moc vážně každou věc v historii berou... a ten film je o otroctví, o něčem, co by ze své historie nejspíš nejraději vymazali, ale bohužel, bylo to její součástí a v mnoha místech na světě i stále je... jen se o tom moc nemluví. A právě proto, že je to téma, o kterém se moc nemluví... to proto měl ten snímek tak velký úspěch. Toť můj názor.
Z mého pohledu mohl být trochu stručnější, nemělo to žádný spád, moc dlouhé prostoje... a příběh sám o sobě? Ano, otroctví bylo a je strašná věc... strašlivá a děsivá a to, jak se s nimi zacházelo je odporné, nechutné, příšerné a děsivé... Ale natočit film o tom, jak se k černým obyvatelům Ameriky chovali hrozně... ale tomu snímku zkrátka něco chybělo. Já vím, je to podle skutečné události, nemohli si přimyslet věci, které se nestaly... ale z mého pohledu film postrádal trochu víc nějaké... alespoň nějaké akce. Lupita byla úžasná a zaslouží si toho Oscara, naprosto. Ale film jako takový z mého pohledu možná přeci jen mírně... overrated.

Nebijte mě!
Můj názor.
Aspoň nenadávám do cour a falešnejch mrch jako někteří lidé... :D
Je to vážně směšné... vždyť ji vůbec neznají, jak můžou vědět, že je to mrcha a je falešná.. :D

Mějte se.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Alexandra Alexandra | Web | 4. march 2014 at 21:27 | React

ja som nejako nezachytila tieto reči (vdakabohu) čo sa čudujem, ale divím sa niektorým  názorom :D
inak musím ti veľmi veľmi pochváliť design, tie najlepšie fandomy v jednom :)
ja rýchlo rozprávam aj keď nepijem, vlastný rodičia mi občas hovoria aby som hovorila pomalšie že nerozumejú :D čo s týka rozrastajúceho sa zoznamu literatúry, poznám to - pri posteli mi leží Hlava XXII,  Oliver Twist, obe rozčítané, na poličke ma čaká Doctor Who ktorého musím vrátiť kamoške a kniha o Johnovi (Lennonovi samozrejme) a u kamošky zasa Zlodejka kníh. Ale samozrejme si rozčítam ešte jednu knihu!
Ďakujem ti za krásny komentár a pochvaly :)  veľmi si  to vážim :)

2 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 5. march 2014 at 16:35 | React

Na Oskary jsem se nedívala, tak dlouho bych vzhůru nevydržela :D Někdy mám pocit, že se chtějí akorát shodit druhé a je to jedna velká bitva a závist. Smutný. Někde jsem slyšela (možná v nějakým filmu nebo seriálu) něco ve smyslu "Je tam íc zášti než na předávání Oskarů". Že by na tom něco bylo? Jinak podle mě je Jennifer taky talentovaná a skvělá herečka :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama