30 days blogging challenge - Day 8: Write all fandoms you're member of.

23. april 2014 at 14:14 | Angelique. |  30 days blogging challenge.
Bože, tohle bude docela dlouhej seznam...
Oh god, this is going to be pretty long list...
Nejdřív bych chtěla říct, že možná na nějaké zapomeno, protože je poměrně dost fandomů, kterých jsem členem... nebo teda takhle, dost věcí, kterých jsem fanouškem. No, druhá věc, je poměrně jasné, které fandomy jsou ty hlavní podle toho designu :D Takže některé z těch jmenovaný zřejmě nebudou překvapením, až je sem napíšu.
* * * * * * *
First of all, I would like to say, that I will maybe forget some, because there are pretty lot of fandoms I am member of. Well. Second thing, it's pretty obvious, which fandoms are the main ones. The design was made especially based on TV series, books or films I love, so... some of them are probably not going to be that big surprise.

1. Whovian = name for the member of the fandom of Doctor Who.
Whovian = jméno pro člena fanklubu Pána času.

No.. kde začít... No... na Doctora Who jsem se začala dívat asi před dvěma lety, tak nějak... takže nejsem fanouškem příliš dlouho, ale jsem opravdu skutečným a velmi hluboce zažraným fanouškem. Mrzí mě, že jsem to nemohla sledovat hned, jak to obnovili, ale přeci jen... se to ke mně zkrátka nedostalo. Ale stát se fanouškem něčeho, jako Doctor Who, je ve skutečnosti strašně snadné, pokud máte tu správnou povahu. Moje máma ho třeba nesnáší. Zbytek mé rodiny ho zbožňuje, no já jsem asi největši fanda. Byla jsem dost smutná, když David Tennant odešel, ale z Matta Smithe jsem byla nadšená... no doufám, že se můžu těšit i na Petera Capaldi, každopádně už se nemůžu dočkat nové série. Taky jsem se po odchodu Karen a Arthura chvíli nedívala, na protest :D Ten díl mě úplně rozsekal, no věděla jsem, že to nevydrží :D Takže jsem zase zpátky no, jen občas nesnáším Stevena Moffata. Kdo ne? :D Mám doma hrnek Tardis, ze kterého teda moc často nepiju, protože nechci, aby se s ním něco stalo, ale to, jak jsem k němu přišla, je hrozně pěkná vzpomínka, takže ho fakt nechci rozbít :D A je vevnitř větší! Pak mám tričko, malou Tardis, malého Daleka, přičemž tyhle repliky mě moc nestály, ale musela jsem něco přivést bráchovi :D Takže jo, miluju sen seriál :)
* * * * * * *
When do I start... Well... I started watching Doctor Who like... two years ago, so I am not fan of it for too long, but I am really deeply in love with this show, I love it, I love it, I love it. I was kind of destroyed when David Tennant left, but I actually fell in love with Matt Smiths after it... and I believe I will like Peter Capaldi too. I stoped watching the show for month and half or so... when Karen and Arthur left, because they were my favorite companions, but I have never thought I will not come back to it. I just sometimes hate Steven Moffat :D I have a Tardis mug, which I totally adore, but I don't drink from it much often, it's very special and story behind it. I have it from London. Also one T-shirt, and small Tardis and Dalek, but it was like... 5 pounds for these two, it's not very big quality, but I wanned to bring something to my bro from London and that Dalek was perfect for it.

2. Sherlockian = name for the member of the BBC Sherlock fandom.
Sherlokian = jméno pro fanouška seriálu z dílny BBC - Sherlock.

Jsou asi tři hlavní důvody, proč tenhle seriál tolik miluju... Prvním z nich je samozřejmě Benedict Cumberbar, on je pro tu roli stvořen, je naprosto dokonalý, naprosto perfektní. Potom... Píše to Steven Moffat, ta stejná osoba, která píše můj milovaný seriál Doctor Who. Společně s Markem Gatissem teda, samozřejmě na něj nesmím zapomenout. Dokonalý Mycroft Holmes. No zpět k věci. Třetí věcí je ta chemie, která funguje mezi Martinem Freemanem a Benedictem. No, a pak je tu ještě nesčetné množství dalších důvodů, proč to miluju, třeba proto, že je to zkrátka geniální. Nikdy jsem nečekala, že by se mi to mohlo líbit, fakt ne, koukala jsem se na první díl s tím, že se mi to nejspíš líbit nebude. A bum! Je ze mě takovej magor do toho :D Viděla jsem 1. díl a byla jsem ztracena na vždy. Nedokázala jsem si představit, jak bude vypadat, když vezmou Sherlocka Holmese a zasadí ho do dnešní doby. A zjistila jsem, že nezáleží na tom, jaká je doba, Sherlock zůstává Sherlockem, zachovává si charakter, jaký má v knihách, chvílema možná trochu vyhnaný do extrémů, no Sherlock prostě šlape jako hodinky a myslím, že kdyby Arthur Conan Doyle žil teď, napsal by Sherlocka přesně tak, jak je nám představován v seriálu. Ten seriál je zkrátka úchvatný a já ho miluju :)
* * * * * * *
There are probably three main reasons, why I love this show so much... First of all, of course, Benedict Cumberbatch is just perfect in this role, like really, really perfect. Then, Steven Moffat is writing it, the same person who creates new series of Doctor Who, which is my beloved TV show. The third main reason is the chemistry between Martin Freeman and Benedict. Well, and there is so many other reasons, I love it, it's genious. I've never expect me to like it, when I imagined Sherlock Holmes moved in our time, today's London, I was pretty afraid of that, but then I've seen the very first episode and I was just lost forever. It works really good, much more that would anyone expected. If Conan Doyle had lived now, I am sure his stories would have been like this. It's perfect. Mark Gastis and Steven are... perfect. I want to kill Moffat sometimes... :D but it's normal for Doctor Who and Sherlock's fan.

3. Potterhead = name for the member of Harry Potter fandom.
Potterhead = jméno pro člena fanclubu Harryho Pottera.

Jistěže jsem, jsem z generace, která na Harry Potterovi vysorsla. Takže ano, samozřejmě, že jsem Potterhead. Je to součást mého dětství a miluju tu sérii, jak knižní tak filmovou a vždycky budu!
* * * * *
Of course I am... I am from the generation of kids, who grew up on Harry Potter. So yeah, of course I am Potterhead.


And because this topic was write all fandoms you're member of, not everything about them, after these three, there is just a list... :D || A protože úkolem bylo vypsat všechny fandomy a ne napsat všechno o nich, tak po těch třech hlavních následuje už jen seznam...

Ringer = fan of Lord of the Rings series
Thronie = fan of Game of Thrones
(i made this up right now | to jsem si zrovna vymyslela)
Trekkie = fan of Star Trek
Tribute = fan of the Hunger Games
Shadowkissed = fan of Vampire Academy
Twihard = fan of Twilight
Oncer = fan of TV show Once upon a time
Marvelniac = fan of Marvel movies and comics
Star Warshipper = fan of Star Wars
Shadowhunter = fan of The Mortal Instruments
Cumberbitch = fan of Benedict Cumberbatch
Depphead = fan of Johnny Depp
Krisbian = fan of Kristen Stewart

Nakonec tak dlouhej neni, ale budou přibývat ty, co mě teď nenapadly :D
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Márč Márč | Web | 23. april 2014 at 16:05 | React

Ahoj, chtěla bych tě pozvat na můj blog, kde právě probíhá přihláška do soutěže, byla bych velice ráda, kdyby ses zapojila i ty! :) http://oh-no.blog.cz/1404/competition-epic-song-prihlaska

2 Sasha Sasha | Web | 25. april 2014 at 21:46 | React

i feel you :D ale musím povedať že sme asi v najlepších  fandomoch aké sú (samozrejme, všetky sú trošku dosť "praštené" ale to je detail :D)
prišla som sa ha hlavne podakovať za komentár :) -takže dakujem :) a teraz skúsim napísať odpoved: D
aj teta na záchide v auparku mi radila, aby som dala topánku do mrazničky že vraj chlad pomáha ale preboha - converse do mrazničky? :D nie som na topanky ale svoje červené conversky som si vybrala podľa doctora a nebudem ich pchať do žiadneho spotrebiča alebo na ne dávať ľad :D
tvoj zážitok z koncertu ma pobavil aj ked to muselo bolieť :D ale lepšie ako plakať od dojatia (aj ked, v podstate mi je jedno že moje slzy boli odveci :D som bola šťastná :D)- čo sa týka faktu že sa ti páč najmä Let it be nedivím sa, tá pesnička má krasnu myšlienku a absolútne nezáleží na ohratosti alebo tom či ju ľudia poznajú, hlavné je aby sa človeku páčila :)
no a hlavne dakujem za pochvalu fotiek :) vždy si to vážim :) (kamaratok ktore sa ale radi fotia mam až priveľa :D niekedy po mne chce priveľa ľudí fotky a mne je blbé povedať nie, hoci polku z nich v duchu neznášam :D)
ps: v pesničkovej súťaži som ti dala hlas :)
ps2: prepáč za dlhý a odveci komentár

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama