Not Another Happy Ending

20. july 2014 at 16:56 | Angelique. |  Angelique. and her movie experiences.
Někdy mám takovou náladu, že se chci podívat na film. Na jakýkoliv film, prostě na nějaký film. A tak si nějaký pustím. No a v takových chvílích se mi občas stává, že si náhodou vzpomenu na film, který jsem hrozně chtěla vidět, ale zapomněla jsem na to, protože k nám se neměl šanci dostat a tak nějak jsem ho vypustila. V takových chvílích jsem taky vždycky ráda, že jsem si na ten film byla schopná znovu vzpomenout... a že se mi podařilo ho najít na netu. Jedním z takových filmů je právě "Not Another Happy Ending". Přišla jsem, našla jsem, viděla jsem... minulý týden. A dneska jsem se na něj podívala znova... nestává se mi to moc často, že bych shlédla nějaký film dvakrát během jednoho filmu, ale já jsem se do něj tak nějak... zamilovala. A tak mám zase co přidat do rubriky o mých filmových zkušenostech, které tak ráda sepisuju. A které sem tam čítají nějaké ty spoilery, takže na to pozor.Nebudu vám lhát. Tenhle film jsem chtěla vidět z jednoho jediného důvodu. Jakožto posedlý Whovian totiž miluju Karen Gillan, která v Doctorovi Who hrála jednu ze společníků 11. Doctora, Amy Pond, a právě Karen Gillan si zahrála hlavní roli v této britské romantické komedii. Po té, co se objevil oficiální trailer před několika měsíci, už jsem ten film chtěla vidět i z jiných důvodů. Ty důvody jsou celkem čtyři. 1. působilo to na mě jako oddechový film pro klidné nedělní odpoledne, které můžu sledovat s šálkem čaje, přiblble se usmívat a představovat si, jaké by to bylo, kdyby se to stalo mně. 2. Stanley Weber. 3. je to britský film a já miluju všechno britské. Žádná nafouklá americká bublina kolem toho. 4. Film je o mladé spisovatelce, které se podaří vydat svůj první román, čímž si splní jeden ze svých největších snů. Asi od dvanácti let sním o tom, že se mi jednou, možná... někdy třeba... podaří vydat kniha. Takže ano, příběh zněl dost sympaticky. Když se k němu ještě přidá zrzavé háro Karen Gillan a francouzský přízvuk Stanleyho Webera... (Když budu ignorovat fakt, že v té době už to zřejmě nebylo Karenino pravé háro, ale paruka... i když nevím)


So... nějakou krátkou anotaci. O čem, že to film vlastně je?
Jane Lockhart je mladá spisovatelka, která napsala svůj první román, který pojmenovala The Endless Anguish of My Father. Příběh je sice dle jejích slov smyšlený, ale vypráví o jejím životě a jejím komplikovaném vztahu s otcem, který ji po smrti její matky opustil. Jediné, co od všech nakladatelství dostává, jsou odmítavé dopisy. Až jednou vyrazí na domluvenou schůzku s mladým nakladatelem, Tomasem Duvalem, který ji překvapí tím, že chce její knížku vydat. To samozřejmě obnáší i určité úpravy, na kterých společně pracují, tráví spolu hodně času, spřátelí se a... a bum. Něco se stane. Její kniha je dokončená, no Tom změnil název její knihy na Happy Ending, bez toho, aby jí o tom řekl nebo to s ní probral. Pohádají se a jejich vztah jde do kopru. Jane má ovšem smlouvu s ním ještě na jednu knihu, na které zrovna začala pracovat. Happy Ending má obrovský úspěch, dokonce vede k tomu, že se opět střetne se svým otcem, začne romantický vztah se scénáristou Williem Scottem a je šťastná... a to je ten problém.

Když je šťastná, nemůže psát. Alespoň to je to, k čemu dospěje Tom.
A co udělá? No... chce, aby dokončila svou knihu, takže se rozhodne, že za pomoci svého kamaráda a spolubydlícího Roddyho udělají Jane ze života peklo, aby se cítila mizerně a dokončila poslední kapitolu, na které se zasekla. Zní to lacině? Možná, ale není. Možná to tak někomu přijde i po shlédnutí filmu, ale mně rozhodně ne. Já jsem se totiž zamilovala od každého jednoho aspektu tohohle filmu, každé jedné minuty a to se mi moc často nestává. A nenechám si to zkazit těmi negativními ohlasy, které film má a zkrátka i musí mít, vzhledem k tomu, že je to romantická komedie. A romantické komedie jak známo... "nejsou v kurzu". Na čsfd má tenhle film ale 64%, což je na romantickou komedii ještě docela dost :D Nebudu vám tu podrobně popisovat, jak film pokračuje a jak skončí, ačkoliv to je u romantických komedií dost často předvídatelné... ne ale vždycky, abyste náhodou nebyli překvapení :D Hodlám psát o tom, co se mi na tomhle filmu tak neskutečně líbilo, že jsem si ho zamilovala :)


First of all...
Je to velmi komorní, jednoduchá a roztomilá romantická komedie. Přesně ten druh filmu, který si pustíte, když je vám mizerně, aby vám zvedl náladu. Má totiž skvělou atmosféru, ubíhá v příjemném tempu, které z mého pohledu nekolísá, jsou v něm momenty, u kterých se zasmějete, momenty, u kterých možná i slzu uroníte - především v částech, ve kterých se Jane snaží znovu sbližovat se svým tátou -, no a jsou tu skvělé herecké výkony ne tak známých, přesto skvělých herců. Kromě Karen Gillan a Stanleyho Webera je tu postava Roddyho, kterou si naprosto zamilujete... a jedním z hlavních důvodů je fakt, že ho hraje Iain De Caestecker, který je prostě roztomilý v každém záběru :D


A potom je tu ještě Willie Scott v podání Henryho Iana Cusicka, který ve vás vyvolává přesně ty pocity, které vyvolávat má... :D ale neruší v příběhu takovým způsobem, že byste ho nejradši vyškrtli ze scénáře, naopak, myslím si, že bez něj by to nebylo ono. Rozhodně ne. Další postavou je otec Jane Lockhar, Beany, kterému jsem sice dost často hovno rozuměla :D ale jeho postava ve filmu je skvělá a vztah Jane a Beanyho je jednou z těch věcí, kvůli kterým stojí za to se na film podívat. Za zmínku stojí i Freya Mavor, která se objevila jen v pár scénách, zajímavé by to ovšem mohlo být pro ty z vás, kteří sledovali seriál Skins. Filmem proplouvá ještě jedna postava, postava Darsie, která je hlavní hrdinkou knih, které píše Jane, a která Jane vyrušuje, Jane si s ní povídá a hádá se s ní... a která nezmizí, dokud Jane nedokončí poslední kapitolu. Tohle mi přišl jako velké zpestření, já si taky občas povídám se svými postavami, moc se mi líbilo, že tam Darsie zakomponovali. "Okay, so what is the deal? Are you gonna stalk me until I finish my novel?"

Kromě hereckých výkonů a příběhu, který si mě získal, bych ráda vyzvedla ještě soundtrack, který se skutečně hodně vydařil, podtrhl v tomhle snímku z prostředí Edinburghu tu krásnou atmosféru, kterou film má. Není to žádný umělecky hodnotný snímek, ale pro mě jsou tyhle malé, neznámé filmy mnohdy mnohem hodnotnější. Nelituju toho, že jsem se k filmu dostala a že jsem si ho pustila, hrozně se mi líbil, ještě víc, než jsem čekala. Strávila jsem u něj příjemných 204 minut a ani jedné z těch minut nelituju. Film sám o sobě má minut jen 102, já jsem ho akorát viděla už 2x, jak už jsem říkala hned na začátku článku :D Pokud hledáte nějaký film, u kterého si chcete odpočinout od stresu a starostí a jen se chcete uvolnit, trochu se zasmát a k tomu rádi posloucháte těch pár nezaměnitelných druhů přízvuků, které najdete na Britských ostrovech, rozhodně si ten film pusťte. Stojí za to. Mě si získal a jsem si jistá, že jsem ho dnes neviděla naposledy.


Trailer:


Hodnocení:
10 bodů z 10
V žádném případě ovšem nezaručuju, že se bude líbit i vám.'You don't have to be miserable to write. See, this is a problem created by male poets standing on cliffs staring into the middle distance and perpetuated by novelists whose emotional intelligence is as pared down as their prose. You don't have to wrestle your inner demons to produce great work, you can just as easily be sitting next to a warm fire with a nice cup of tea.'


You write because you have to, because it gnaws away at your insides if you try to ignore it, because if you don't write you might as well be dead. Because nothing else can make you so mad, so frustrated, so happy, and yes, so miserable. Usually all at the same time.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 S c a r s S c a r s | Web | 20. july 2014 at 21:50 | React

Whoaa, dočetla jsem si anotaci pod perexem, ale dál už se neodvážím číst, protože se nechci připravit o konec :D Film zní vážně skvělě a navíc Karen je lákadlo už samo o sobě, takže vůbec nepochybuju, že si na to někdy neudělám čas! :D

2 /S /S | Web | 22. july 2014 at 17:59 | React

Kedže sm, tak povediac "filmový fanúšik" si film určitwe pozriem, tiež mi je povedomá ta herečka na gifoch z jedného hororu :)

3 Sasha Sasha | Web | 23. july 2014 at 15:36 | React

ja to nebudem čítať! povedala som si a prečítala som to -_- no nič, aspoň ma to navnadilo o to viac si pozrieť tento film :D dakujem za tip!
a dakujem za komentár u mňa na blogu :) potešilo ma že niekto chape moju prazdninovu neaktivitu ktoru som sa konene pokusila dnes napraviť :D :)

4 yukishyme yukishyme | Web | 23. july 2014 at 18:19 | React

Uá!!!!:D zní to božsky, ale článek jsem radši nečetla. Jen jsem omylem zahlídla 'když je šťastná, nemůže psát' omg. Kde jsi to viděla popř. stahovala prosim?

5 S c a r s S c a r s | Web | 25. july 2014 at 16:42 | React

Oukej, docela nečekaně jsem onemocněla a najednou jsem měla čas na všechno a ten film, byl mezi prvními na které jsem se vrhla :D musím říct, že to byla skutečně příjemná oddechovka a dost mě pobavila, takže jsem ráda, že jsem na tebe dala :D

6 Hayley. Hayley. | Web | 26. july 2014 at 20:36 | React

Táááákže.... Moja milá zlatá, dnes mám maratónik čítania tvojích článkov a komentovania :) Myslím, že si tento luxus v dobe voľna môžem dobriať, tak idem na to :D Mimochodom, ďakujem za mailik, dostala som ho vo chvíľi, keď som dopíjala kávu v Trenčíne, pripravená na odchod na brigádu :D To bola radosť. Kamarátka sa na mňa urazila, kedže som ju celú cestu ignorovala a čítala si mail :D Každopádne... K filmu. Skúsim si ho nájsť, pretože už teraz mi tečú sliny (disgusting). V prvom rade - britská komédia - romantická k tomu. V druhom rade - písanie,prvý román, splnenie sna. V treťom rade- odporúčaš ho ty. A navyše, už len ten názov filmu... :3 Veľmi sa mi páči, že ako opisuje, že keď je štastná, tak nemôže písať. Celkovo, podľa opisu to vyzerá fantasticky. A trailer ? Hell Yeah ! Úžasné :'3 Tí herci sú naozaj sympatický, vyzerá to perfektne. Páči sa mi, ako to tam plánujú 'Mohli by sme zabiť jej psa' :D No skrátka - túžim si ten film pozrieť.
Dnes ťa ešte zabombardujem komentármi, prezatiaľ musím padať :D

7 Hayley. Hayley. | Web | 26. july 2014 at 20:41 | React

Okey, vidím, že moje hľadacie schopnosti majú voľno, takže narovinu... Angie, môžem sa ťa opýtať, kde si našla ten film ? :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama