Být v závěru života sobcem.

14. june 2015 at 21:59 | Angelique. |  articles

Myslím, že spousta lidí, kteří mají blog, už narazilli na článek, který se týká smrti jedné mladé dívky, 24 leté blogerky Katky, která se rozhodla, že ukončí svůj život tím, že skočí pod metro. Její blog jsem osobně neznala, poslední článek a zároveň nejspíš poslední slova, která řekla světu, jsem ale četla. Kdo by chtěl, může ten článek přečíst tady. Přečtení tohohle článku mě donutilo zamyslet se nad svým životem a znovu jsem si plně uvědomila, jak neskutečné štěstí ve svém životě mám v tom, že mám skvělou, milující rodinu, skvělé přátele a jsem relativně šťastná, i když mám samozřejmě taky své problémy. Po přečtení tohohle článku jsem byla naprosto rozebraná, běhal mi z něj mráz po zádech... ještě děsivější bylo, když jsem si uvědomila, že ho autorka zveřejnila jen několik minut po té, co vlastní volbou zemřela. Jako dopis narozloučenou. Zveřejnila ho schválně tak pozdě, aby ji nikdo nemohl zastavit. Protože už když ho psala, den před tím, jak tam zmiňuje, byla rozhodnutá, že ukončí svůj život. A to je strašlivé. Bylo jí jen o pár let víc než mně a přesto ztratila víru v to, že by se v jejím životě mohlo něco změnit a zlepšit. Předčasné? Možná. Ale pochopitelné, vzhledem k jejímu životnímu příběhu, ve kterém snad nebyla ani troška štěstí či radosti, otčím ji od dětství zneužíval a její matka o tom nejspíš věděla, přesto nic neudělala. Taková věc nechá na člověku nesmazatelnou stopu, zvlášť, pokud se rozhodně, že bude mlčet. Nemyslím si, že sebevražda je řešení, ale svým způsobem dokážu pochopit, že pro ni to už bylo jediné východisko. Někdo se zabije proto, že Zain odejde z One Direction, a někdo k tomu má skutečný důvod, který v člověku doutnal téměř celý jeho život. A v konečném závěru má každý právo na to, ukončit svůj život, když chce. Je to jeho život. Ale i tak...

I přes to všechno, co vím, jsem na druhou stranu hrozně naštvaná. Je to hrozné a je mi líto, že tahle holčina zemřela, každého mladého života je škoda a ten její byl zničený už v dětství nechutným způsobem. Ale zároveň jsem na ni naštvaná. Jsem na ni naštvaná proto, že je dalším z těch sobeckých lidí, kteří zničí život jinému člověku. Tím nemyslím svou rodinu nebo přátele, kteří dotyčného člověka milují a jsou zničeni tou ztrátou. Myslím tím toho řidiče metra. Přijde mi neskutečně sobecké, že skončila se svým traumatizovaným životem tím, že způsobila trauma druhému člověku. Ten řidič toho metra s tím teď musí žít do konce života. Sebevražda je sama o sobě sobeckým aktem, vzhledem k ostatním lidem, především k těm, kteří toho člověka znali. Ale proč, když už je to samo o sobě sobecké gesto, proč to musí udělat na veřejném místě, veřejným způsobem? Tím, že se rozmázne o sklo metra? Je to hnusné, když to takhle řeknu, ale takhle to cítím. Ten člověk, co to řídil, bude navždycky žít s tím, že před jeho očima zemřel člověk. Stejně tak, když někdo skočí z mostu a rozmázne se jak palačinka dole na chodníku. Proč prostě nespolykala prášky? Chtěla si být jistá tím, že opravdu umře, že ji nikdo nenajde včas... anebo zkrátka jen chtěla, aby se o tom psalo? Aby se o tom lidi dozvěděli? Aby se mluvilo o tom, kdo to byl a mluvilo se o tom, že napsala rozloučení na svůj blog?

Zmařený lidský život... kterého je mi líto. Je mi jí upřímně líto, za všechno, čím si musela projít. Ale zároveň pokaždé, když někdo zvolí smrt skokem pod metro, jsem neskutečně naštvaná. Protože ukončí život jedním z těch nejsobectějších způsobů... krutým poznamenáním, a možná i zničením nějakého dalšího.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Vii Vii | Web | 15. june 2015 at 19:25 | React

Po prečítaní toho jej článku mi bolo fakt do plaču. Aj z toho, že také niečo spravila aj z toho, aký vie byť život zlý a krutý. Až mi je z dnešnej doby a niektorých ľudí zle... Ale tak fakt, treba uznať že mala lepší dôvod smrti než faninky ID, ktoré sa rezali pretože ZAyn odišiel... *choré* Na našej zástavke vlaku sa tiež jedno dievča hodilo pod vlak. Prežila, hoci prišla o časť nôh. V novinách sa písalo, že údajne to bolo kvôli vysvedčeniu zlému a tomu, že ju rodina podceňovala.... Ale tak dôvody mohli byť aj iné. Práve vetdy som však odprevádzala kamošku a videli sme večer len tieň. Obe sme si mysleli: však niekto len prechádza. Nebude sa hádzať pod vlak. Potom mi to prišlo zaujímavé pretože išli prv dva rýchliky a tie pískali ale nakoniec šla pod osobák... a prežila... možno to znie morbídne: ale ak sa chcela zabiť, mala si vybrať fakt rýchlik. Nie toto kde prišla o nohy. ALe späť.
Dievčina už mala zrejme všetkého toho dosť ale aj tak ju obdivujem, že také niečo nespáchala už skôr... a predsalen pilulky by boli lepšie, pretože tak by fakt ten šofér neutrpel traumu, ale myslím, že s množstvom pribúdajúcich samovrážd takým spôsobom, myslím, že už si na to dávajú pozor.
Však kamarátka, čo chodila na doučovanie pred pár mesiacmi hovorila, že zažila -nevidela, ale zažila- že sa traja hodili pod vlak v priebehu dvoch týždňov... Brutálne...
Ale na druhú stranu: čím viac samovrahov, tým menej samovrahov...

2 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 16. june 2015 at 15:21 | React

Nádherně jsi to napsala! Opravdu nádherně!
Víš, už jenom ten první odstavec, musím s tebou jen a jen souhlasit. Měla celý život před sebou, ale tohle byla její hezčí budoucnost, kde se nebude trápit. Když ji nepomohl někdo jiný, pomohla si sama. Nejde jí brát za vinu, že to udělal, musíme jí pochopit, měla k tomu silný důvod. :-) Máš pravdu, prostě.

máš pravdu i v tom, že řidič metra se musí teď cítit tak, že si to neumíme ani představit. Já sama bych se z toho asi zbláznila...
Ale na druhou stranu si myslím, že to neudělala proto, aby se proslavila, ale udělala to v metru hlavně z toho důvodu, že ta stanice se jmenovala "Anděl". A přeci jenom u prášků ještě chvíli pociťuje bolest, ale metro jí prostě...to.. a bylo po všem. Bylo to rychlé a myslím, že to přesně ona chtěla.

3 Háčko Háčko | Web | 16. june 2015 at 18:57 | React

Vedela som o tom, ale nestarala som sa do toho. Keď som si začala ale čítať tvoj článok, doplnila som si prehľad, a tiež to na mňa tak nejak doľahlo. Neviem si predstaviť, čo si to dievča muselo prežívať, zneužívanie detí sa mi tak znechucuje, že by som najradšej dala pozabíjať všetkých tých, ktorý sa na tom dopúšťajú. Určite to nemusel znamenať koniec, ale ak si hlava niečo zadedukuje, je ťažké niečo zmeniť. Nehovorím, že to bolo pre ňu tak lepšie, samovražda rozhodne nie je žiadnym vykúpením, ale tak bolo to jej rozhodnutie, a nejako sa mi nepáči, že sa ľudia do toho serú. Denne umiera kopa mladých ľudí, takže sa osobne nad tým nepozastavujem, zrejme som si na to zvykla, aj keď to znie odo mňa hnusne, tak - neviem. Vieš, ono niektorí ľudia nemajú dôvod sa zabiť, ale ona si prežila fakt otrasnú vec. Teda, šoféra mi je ľúto, neviem si predstaviť ten šok. Prekvapilo ma, že si spomenula práve toto, a za to dávam palec hore, zatiaľ som sa s týmto názorom nestretla, ty si vieš všimnúť teda veci... V jednej veci ju ale chápem - chcela, aby to bolo rýchle. A toto je jedna z tých najrýchlejších možností. Každopádne, nech odpočíva v pokoji.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama