Nesnesitelná těžkost bytí, až je mi z toho k zblití.

23. june 2015 at 17:47 | Angelique. |  diary

Vysoká škola, říká si člověk. Jo, to bude dobrý, budu mít titul a šanci něco v životě dělat.
Vysoká škola, tu přece dáš, říká si člověk, nebude to tak těžký, musíš se jen snažit.
Vysoká škola, tam už se přece lidi budou chovat slušeně a jako dospělí.
Chyba. Dobrá, možná mu křivdím. Ale aktuálně jsem vážně hodně nasraná. A stupňuje se to.

Včera jsem měla dvě zkoušky v jeden den. Bylo mi jasný, že třetí, která byla dneska, už nezvládnu. Ještě jasnější to začalo být, když jsem se dozvěděla, že jednu z těch dvou jsem opět nedala, takže jsem byla naprosto demotivovaná... Co dál? No... nic, co můžu dělat, napíšu si to holt znova v září, žádný velký drámo, ale hrozně mě to mrzelo a už jsem se vůbec nechtěla učit na nějakou literaturu. Takže jsem nechala ten termín propadnout. Co se kvůli tomu děje? Vzhledem k tomu, že už nejsem na VŠE, tak vůbec nic, prostě půjdu v září. Jsem si myslela.

No tak začnu tím, že mě vážně naštval ten profesor, co jsem u něj dělala ty dvě zkoušky včera... Protože se tam klepem před třídou a spolužák nám začne vyprávět, jak byl na konzultaci kvůli testu a že mu ten profesor vyprávěl hrozně vtipnou historku, že co za hovadinu napsal NĚKDO (alespoň nejmenoval) do testu. Teď se váš spolužák začne smát na půl chodby, přidá se k nim s uchechtnutim pár dalších lidí... a vy tam sedíte a myslíte si o sobě, jaký jste lůzři a kokoti... protože to jsem samozřejmě byla já, kdo tam napsal tu blbost. Spletla jsem si názvy a autora... takže z toho vylezla kravina. Měla jsem okno a tu zkoušku jsem nedala. To se přece stává... ale to, že to vypráví jako veselou historku všem okolo, i když mě nejmenuje, je teda docela hnusný. A fakt mě to naštvalo, ještě před těma zkouškama. Když pak jednu z těch zkoušek nedá, tak si člověk připadá ještě jako větší dement... ale tak popojedem.

Dneska si spím do desíti, říkám si, fajn, další zkoušku mám až příští úterý, něco málo si přečtu, ale hodím si pohodovej den. Chyba číslo dvě. Ačkoliv stále doufáme, že došlo k nějakému omylu, já pomalu ale jistě začínám ztrácet naději, že tom tak je. Vysvětlím situaci. Nešla jsem na tu zkoušku, tudíž další možnost byla až v září. Jenže ten termín byl až po uzávěrce, takže se to muselo posunout. Takže to nejprve pan vyučující posunul o týden na půlku září.... takže jsme si všichni oddechli... když rázem, o pár minut později, se něco stalo. Něco se stalo a to něco je to, že se termín z půlky září najednou přesunul na čtvrtek. Na TENHLE čtvrtek. Byla jsem zrovna na odchodu, v půl třetí odpoledne, když jsem se o této situaci dozvěděla. Takže bomba. Místo dvou měsíců mám na tu zkoušku dva dny a to k tomu ještě ne celý. Takže nejdřív jsem chytla naprostej panickej záchvat, celá jsem se klepala... pak jsem nadávala jak špaček a proklela ho do desátýho kolena.. pak jsem sama sebe zkoušela uklidnit, že to je v pohodě, že přece to nemůže myslet vážně, že je to chyba... teď už je mi to jedno... mám tu ty papíry, čtu si to, a je mi to upřímně u prdele. Jestli mě vyhodí se slovy, že jsem se měla víc připravit, tak mu řeknu, že jsem chtěla, proto jsem si to dala na září, abych na to měla dva měsíce a ne dva dny. Jestli se mstí za to, že pár lidí nepřišlo na ten dnešní termín? Možná. Jestli zjistil, že bude někde na dovolený a nemá čas v září... taky možnost, ale když se rozhodně něco takovýho udělat, je snad slušnost napsat alespoň e-mail, kterej to vysvětluje. Naklušu tam ve čtvrtek v deset a hrdě si půjdu pro svůj vyhazov... ale nasraná teda vážně jsem. A to fest. Je tohle vůbec normální? Možná je to vážně chyba, na e-maily ještě neodpověděl... ale jestli to není chyba, tak mu tohle teda jen tak vážně neodpustim. Je to podpásovka.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Vii Vii | Web | 23. june 2015 at 18:44 | React

Ľudia sú svine, to je asi najvýstižnejšie. Tiež sa mi asi tri razy stalo že som zabudla niečo a tak som dala dkopy prvé veci čo ma napadlo, vety som vyslovovala tak rýchlo, že som ich spájala a vznikla úplná hovadina, ktorú našu triedu ešte cca týždeň neopustila, potom prišlo na rad niečo od niekoho druhého a témou bolo to...
A ten posun? UF, držím ti všetky palce aby si to dala a neviem či je to jak na maturáhc, že si niečo ťaháš ale tak, proste... maj šťastie, aby si od skúšok mala čo najskôr kľud a pokoj. No osobne sa mi to nezdá fér, že to AŽ TAK PRUDKO posunuli. Mohli aspoň dať nejaký oznam alebo dať na to ešte aspoň týždeň, predsalen dva dni a dva mesiace sú rozdiel..
Byť tebou... tak neviem čo, asi by ma jeblo z toho a snažila by som sa vytiahnuť odpovede aj z miechy xD
Každopádne, držím palce a verím, že to dopadne dobre.
With Love, Vii :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama